SPM7054VT-1R0M-D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 546
Datasheet
1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 14.9 A 4.6mOhm Nonstandard
SPM7054VT-1R0M-D
DigiKey Part Number
445-SPM7054VT-1R0M-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-SPM7054VT-1R0M-DCT-ND - Cut Tape (CT)
445-SPM7054VT-1R0M-DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM7054VT-1R0M-D
Description
FIXED IND 1UH 14.9A 4.6 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SPM7054VT-1R0M-D Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
4.6mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
7054
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Current - Saturation (Isat)
19.3A