SLF10165T-220M2R43PF
DigiKey Part Number
445-6481-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6481-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6481-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLF10165T-220M2R43PF
Description
FIXED IND 22UH 2.4A 53.8 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.4 A 53.8mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SLF10165T-220M2R43PF Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.7A
DC Resistance (DCR)
53.8mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.268" (6.80mm)