MLP2520V4R7ST0S1
DigiKey Part Number
445-9508-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9508-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9508-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLP2520V4R7ST0S1
Description
FIXED IND 4.7UH 800MA 286 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Multilayer Inductor 800 mA 286mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLP2520V4R7ST0S1 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
286mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Multilayer
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)