MLP2520S100MT0S1
DigiKey Part Number
445-9504-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9504-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9504-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLP2520S100MT0S1
Description
FIXED IND 10UH 700MA 364 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Multilayer Inductor 700 mA 364mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLP2520S100MT0S1 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
364mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Multilayer
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)