MLK1005S3N9ST000
DigiKey Part Number
445-1462-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1462-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLK1005S3N9ST000
Description
FIXED IND 3.9NH 400MA 250 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
3.9 nH Unshielded Multilayer Inductor 400 mA 250mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLK1005S3N9ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
7 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6.5GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)