MLG0603S10NJT000
DigiKey Part Number
445-MLG0603S10NJT000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MLG0603S10NJT000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MLG0603S10NJT000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603S10NJT000
Description
FIXED IND 10NH 200MA 800 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 nH Unshielded Multilayer Inductor 200 mA 800mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLG0603S10NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
5 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)