MAF1608FAD151CT000
DigiKey Part Number
445-174936-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174936-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174936-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAF1608FAD151CT000
Description
FERRITE BEAD 150 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 Ohms @ 100 MHz 1 Audio Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1.1A 130mOhm
Category
Current Rating (Max)
1.1A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
130mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Audio Line
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
150 Ohms @ 100 MHz