CLF12577NIT-2R2N-D
DigiKey Part Number
445-174729-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174729-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174729-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF12577NIT-2R2N-D
Description
FIXED IND 2.2UH 9.7A 8.19 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 9.7 A 8.19mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CLF12577NIT-2R2N-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
16.5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
8.19mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.504" L x 0.492" W (12.80mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)