CGA5C2C0G1H822J060AA
DigiKey Part Number
445-6977-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6977-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5C2C0G1H822J060AA
Description
CAP CER 8200PF 50V C0G 1206
Customer Reference
Detailed Description
8200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5C2C0G1H822J060AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)