C2012X7S2A105M125AB
DigiKey Part Number
445-5206-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5206-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5206-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012X7S2A105M125AB
Description
CAP CER 1UF 100V X7S 0805
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012X7S2A105M125AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)