AA-150-24-44-00-XX
Thermal Wizard for Device Cooling Applications
AA-150-24-44-00-XX
DigiKey Part Number
926-1045-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA-150-24-44-00-XX
Description
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 143W
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Air to Air Thermoelectric Assembly 143 W
Category
Current
7.9 A
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Voltage
24 V
Series
Fan Location
Cold Side / Warm Side
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 55°C
Part Status
Active
Weight
12 lbs (5.4 kg)
Heat Transfer Type
Air to Air
Dimensions - Overall
300mm L x 180mm W x 167mm H
Power - Cooling
143 W