WTSP.2400.25.4.A.40
DigiKey Part Number
931-1616-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WTSP.2400.25.4.A.40
Description
TERRABLAST WTSP.2400.25.4.40 25M
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Ceramic Patch Adhesive
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
Taoglas Limited
Number of Bands
1
Packaging
Tray
Gain
4.93dBi
Part Status
Active
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Base Product Number
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz