PC240.09.0300K
DigiKey Part Number
931-1396-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PC240.09.0300K
Description
RF ANT 433MHZ FLT PATCH MMCX ADH
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Flat Patch MMCX Male Adhesive, Chassis Mount
Category
VSWR
2
Manufacturer
Taoglas Limited
Return Loss
-10dB
Packaging
Bag
Gain
-0.97dB
Part Status
Active
Features
Cable - 300mm
RF Family/Standard
General ISM
Termination
MMCX Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Adhesive, Chassis Mount
Frequency (Center/Band)
433MHz
Height (Max)
0.118" (3.00mm)