FXP74.07.0100A
DigiKey Part Number
931-1224-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXP74.07.0100A
Description
RF ANT 2.4GHZ FLAT PATCH CAB ADH
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FXP74.07.0100A Models
Category
VSWR
2
Manufacturer
Taoglas Limited
Return Loss
-10dB
Series
Gain
4dBi
Packaging
Bag
Power - Max
5 W
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.483.5GHz