FXP14.24.0100B
DigiKey Part Number
931-1130-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXP14.24.0100B
Description
RF ANT 850MHZ/900MHZ FLAT PATCH
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 3G, CDMA, DCS, EDGE, GPRS, GSM, HSPA, PCS, UMTS, WCDMA Flat Patch I-PEX MHF4 Adhesive
Category
Return Loss
-7dB, -12dB, -8dB, -9dB, -9dB, -8dB
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
2dBi, 1.5dBi, 3dBi, 2.5dBi, 2dBi, 2.5dBi
Packaging
Bag
Power - Max
5 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
I-PEX MHF4
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
850MHz, 900MHz, 1.7GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)