AGPSF.36G.07.0100C
DigiKey Part Number
931-AGPSF.36G.07.0100C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGPSF.36G.07.0100C
Description
GNSS L1/L2 LOW PROFILE STACKED P
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, Galileo, GLONASS, GPS Ceramic Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Category
Number of Bands
6
Manufacturer
Taoglas Limited
Return Loss
-10dB
Packaging
Bulk
Gain
4.2dBi, 3.2dBi, 0.9dBi, 3.7dBi, 3.7dBi, 0.8dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm, LNA, Filter
RF Family/Standard
Navigation
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
1.22GHz, 1.24GHz, 1.56GHz, 1.575GHz, 1.576GHz, 1.6GHz
Height (Max)
0.433" (11.00mm)
Frequency Range
1.21GHz ~ 1.24GHz, 1.24GHz ~ 1.25GHz, 1.559GHz ~ 1.56GHz, 1.563GHz ~ 1.59GHz, 1.564GHz ~ 1.61GHz, 1.59GHz ~ 1.61GHz