S30S2T0D24Z
S30S2T0D24Z
DigiKey Part Number
132-S30S2T0D24Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S30S2T0D24Z
Description
CURRENT SENSOR HE/CL 2000A
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 2000A 1 Channel Hall Effect, Closed Loop Bidirectional Module, Single Pass Through
Category
Frequency
DC ~ 150kHz
Mfr
Linearity
±0.1%
Series
Accuracy
±0.3%
Packaging
Tray
Voltage - Supply
±15V ~ 24V
Part Status
Active
Response Time
500ns
For Measuring
AC/DC
Current - Supply (Max)
45mA
Sensor Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C