UMK107SD102JA-T
DigiKey Part Number
587-1069-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1069-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1069-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK107SD102JA-T
Description
CAP CER 1000PF 50V 0603
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
UMK107SD102JA-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low Distortion
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)