UMK105B7471KVHF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 9,160
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Cal-Chip Electronics, Inc.
Walsin Technology Corporation
TAIYO YUDEN MLCCs
UMK105B7471KVHF
DigiKey Part Number
587-UMK105B7471KVHFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK105B7471KVHF
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
UMK105B7471KVHF Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)