UMK063CG200JT-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
Darfon
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
20 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
UMK063CG200JT-F
DigiKey Part Number
UMK063CG200JT-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK063CG200JT-F
Description
CAP CER 20PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
UMK063CG200JT-F Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)