UMK063CG0R2BT-F is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
0.2 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
UMK063CG0R2BT-F
DigiKey Part Number
UMK063CG0R2BT-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK063CG0R2BT-F
Description
CAP CER 0.2PF 50V C0G/NP0 0201
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
UMK063CG0R2BT-F Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)