UMJ212CB7105MGHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 54,406
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 305
Datasheet
Murata Electronics
In Stock: 18,599
1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
UMJ212CB7105MGHT
DigiKey Part Number
UMJ212CB7105MGHT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMJ212CB7105MGHT
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
UMJ212CB7105MGHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)