TMK325BJ106KD-T
DigiKey Part Number
587-1444-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1444-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1444-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK325BJ106KD-T
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
TMK325BJ106KD-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)