TMK325B7475KN-T
DigiKey Part Number
587-1373-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1373-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1373-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK325B7475KN-T
Description
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
TMK325B7475KN-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)