TMK325B7226MMHP
DigiKey Part Number
587-TMK325B7226MMHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-TMK325B7226MMHPCT-ND - Cut Tape (CT)
587-TMK325B7226MMHPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK325B7226MMHP
Description
CAP CER 22UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
TMK325B7226MMHP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)