TMK325B7225MH-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 54,195
Datasheet
Upgrade
WEC
In Stock: 4,000
Datasheet
KEMET
KEMET
Similar
KYOCERA AVX
Similar
2.2 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
TMK325B7225MH-T
DigiKey Part Number
TMK325B7225MH-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK325B7225MH-T
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TMK325B7225MH-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)