TMK212B7105KGHTR
DigiKey Part Number
587-6357-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-6357-1-ND - Cut Tape (CT)
587-6357-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK212B7105KGHTR
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
TMK212B7105KGHTR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Ultra Low ESR
Series
Ratings
AEC-Q200
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)