TMK063CG471JT-F
DigiKey Part Number
587-5289-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-5289-1-ND - Cut Tape (CT)
587-5289-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK063CG471JT-F
Description
CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
TMK063CG471JT-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)