TMK063BJ223KP-F
DigiKey Part Number
587-6154-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-6154-1-ND - Cut Tape (CT)
587-6154-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK063BJ223KP-F
Description
CAP CER 0.022UF 25V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
TMK063BJ223KP-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.015" (0.39mm)