TMK042CG0R9AD-W | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TMK042CG0R9AD-W |
Description | CAP CER 0.9PF 25V C0G/NP0 01005 |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.9 pF ±0.05pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TMK042CG0R9AD-W Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 01005 (0402 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
Tolerance ±0.05pF | Thickness (Max) 0.009" (0.22mm) |