PMK325AC6337MM-P
DigiKey Part Number
587-PMK325AC6337MM-PTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-PMK325AC6337MM-PCT-ND - Cut Tape (CT)
587-PMK325AC6337MM-PDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMK325AC6337MM-P
Description
CAP CER 330UF 2.5V X6S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF ±20% 2.5V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PMK325AC6337MM-P Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)