NRS6028T470MMGJV | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NRS6028T470MMGJV |
Description | FIXED IND 47UH 920MA 390 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 920 mA 390mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NRS6028T470MMGJV Models |
Category | Shielding Semi-Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 390mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 8MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm) |
Current - Saturation (Isat) 1A |