NRS5020T220MMGJV
DigiKey Part Number
587-3596-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3596-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3596-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRS5020T220MMGJV
Description
FIXED IND 22UH 1A 312 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 312mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
NRS5020T220MMGJV Models
DC Resistance (DCR)
312mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
17MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
900mA