NR4010T4R7M is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Taiyo Yuden
In Stock: 0
MFR Recommended
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 750 mA 252mOhm Max Nonstandard