MSAYL21GSSD823KTNA01
DigiKey Part Number
587-MSAYL21GSSD823KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSAYL21GSSD823KTNA01
Description
CAP CER 0.082UF 10V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.082 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
MSAYL21GSSD823KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low Distortion
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)