MSASU063SB5103KFNA01
DigiKey Part Number
587-MSASU063SB5103KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASU063SB5103KFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASU063SB5103KFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASU063SB5103KFNA01
Description
CAP CER 10000PF 50V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)