MSASL319HB5475KTNA01
DigiKey Part Number
587-MSASL319HB5475KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASL319HB5475KTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASL319HB5475KTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASL319HB5475KTNA01
Description
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSASL319HB5475KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)