MSASL063SB5473KFNA01
DigiKey Part Number
587-MSASL063SB5473KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASL063SB5473KFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASL063SB5473KFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASL063SB5473KFNA01
Description
CAP CER 0.047UF 10V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)