MSASJ1L3YB5105KFNA01
DigiKey Part Number
587-MSASJ1L3YB5105KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASJ1L3YB5105KFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASJ1L3YB5105KFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASJ1L3YB5105KFNA01
Description
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MSASJ1L3YB5105KFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)