MSASH105SB7471MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 2,665
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
470 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MSASH105SB7471MFNA01
DigiKey Part Number
587-MSASH105SB7471MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASH105SB7471MFNA01
Description
CAP CER 470PF 100V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASH105SB7471MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)