MMJCU32MAB7225MPPA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
2.2 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MMJCU32MAB7225MPPA01
DigiKey Part Number
587-MMJCU32MAB7225MPPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMJCU32MAB7225MPPA01
Description
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMJCU32MAB7225MPPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)