MMASU105SCG120JFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 3,140
Datasheet
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
YAGEO
YAGEO
KEMET
KEMET
Darfon
12 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
MMASU105SCG120JFNA01
DigiKey Part Number
587-MMASU105SCG120JFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASU105SCG120JFNA01
Description
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASU105SCG120JFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)