MMASU105SB7222KFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 19,852
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
YAGEO
YAGEO
KEMET
KEMET
2200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MMASU105SB7222KFNA01
DigiKey Part Number
587-MMASU105SB7222KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASU105SB7222KFNA01
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASU105SB7222KFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)