MMASS31LAB7333KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 591
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
TDK
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
In Stock: 663
Walsin Technology Corporation
0.033 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MMASS31LAB7333KTNA01
DigiKey Part Number
587-MMASS31LAB7333KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASS31LAB7333KTNA01
Description
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASS31LAB7333KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)