MLRLL219SC6106MTNA01
DigiKey Part Number
587-MLRLL219SC6106MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLRLL219SC6106MTNA01
Description
CAP CER 10UF 10V X6S 0805
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Mfr
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)