MLAST219LB5475MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 4,000
Taiyo Yuden
In Stock: 1,067
Datasheet
Murata Electronics
4.7 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
MLAST219LB5475MTNA01
DigiKey Part Number
587-MLAST219LB5475MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLAST219LB5475MTNA01
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLAST219LB5475MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)