MLASJ319HB5106KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
MLASJ319HB5106KTNA01
DigiKey Part Number
587-MLASJ319HB5106KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASJ319HB5106KTNA01
Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLASJ319HB5106KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)