MCJCU32MLB7106MPPDTJ is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Taiyo Yuden
In Stock: 867
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 495
Murata Electronics
Murata Electronics
10 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MCJCU32MLB7106MPPDTJ
DigiKey Part Number
587-MCJCU32MLB7106MPPDTJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCJCU32MLB7106MPPDTJ
Description
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCJCU32MLB7106MPPDTJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)