MCJCT32MLB7106MPPDT1 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 875
Datasheet
10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MCJCT32MLB7106MPPDT1
DigiKey Part Number
587-MCJCT32MLB7106MPPDT1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCJCT32MLB7106MPPDT1
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MCJCT32MLB7106MPPDT1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)