MCASU105SCG121JFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 11,516
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 30,339
Datasheet
TDK
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Walsin Technology Corporation
120 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
MCASU105SCG121JFNA01
DigiKey Part Number
587-MCASU105SCG121JFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU105SCG121JFNA01
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASU105SCG121JFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)